Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/diablo-3-tooltip/d3tt-functions.php on line 218

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/diablo-3-tooltip/d3tt-functions.php on line 218

Ciemność nad Tristram – nowe wydarzenie, które zostało wprowadzone wraz z aktualizacją 2.4.3 w związku z 20-leciem serii! Labirynt, nowe pety, transmogryfikacje i wiele wiele innych – to wszystko czeka nas w świecie Diablo I! Przedstawiamy kompleksowy poradnik dotyczący tego rewelacyjnego wydarzenia!

ciemnosc-nad-tristram


INFORMACJE OGÓLNE

Ciemność nad Tristram jest nowym wydarzeniem, które zostało wprowadzone do gry z okazji 20-lecia serii Diablo! Wszystko zaczyna się w Starych Ruinach, gdzie za pomocą magicznego portalu przenosimy się do świata Diablo I

 • Cała zabawa odbywa się w Katedrze, gdzie będziemy walczyć z kolejnymi hordami pomiotu na 16 poziomach Labiryntu!
 • Darkening of Tristram jako wydarzenie ma charakter czasowy i będzie dostępne tylko i wyłącznie w styczniu każdego roku!
 • Wydarzenie będzie dostępne za darmo dla każdego, kto jest dumnym posiadaczem Diablo III wraz z dodatkiem Reaper of Souls.
 • Deweloperzy użyli wielu filtrów, które mają oddać graficzną stronę Diablo I. Ponadto będziemy się poruszać tylko w 8 kierunkach a nasz interfejs użytkownika wygląda jak z wczesnych lat 90!
 • Ukończenie wydarzenia będzie premiowane wieloma fajnymi nagrodami, których możliwość zdobycia opiszemy poniżej.

Wejście do wydarzenia Jesteśmy w środku! Pędzimy w stronę Katedry

Hata Adrii i magiczne krowy Wejście do Labiryntu Zaczynamy zabawę!


LABIRYNT

 • Aby dotrzeć do wydarzenia musimy udać się poprzez teleport z miasta do Starych Ruin. Następnie kierujemy się na południe aż dojdziemy do magicznego portalu.
 • Przechodząc przez portal w Starych Ruinach cofamy się w czasie! Wszystko staje się retro, ale nadal są to Stare Ruiny! Pędzimy więc do dobrze nam znanej Katedry, która pełni rolę wejścia do Labiryntu.
 • Katedra złożona jest z 16 poziomów na które składają się lokacje oraz potwory dobrze nam znane z Diablo III.
 • W Katedrze mamy do pokonania kilkudziesięciu unikalnych przeciwników oraz 4 bossów: Rzeźnik, Król Szkieletów, Lazarus oraz sam Diablo!
 • W Katedrze dostępnych jest kilka niezależnych lokacji jak np. Komnata Kości, Sale Niewidomych czy Komnata Króla Leoryka!
 • Do gry dodano nową kategorię osiągnięć, które są związane ze specjalnymi wydarzeniami.

Ciemność nad Tristram Ciemność nad Tristram Ciemność nad Tristram

Ciemność nad Tristram Ciemność nad Tristram Ciemność nad Tristram

Ciemność nad Tristram Ciemność nad Tristram - Labirynt Ciemność nad Tristram - Labirynt

Ciemność nad Tristram - Labirynt Ciemność nad Tristram - Labirynt Ciemność nad Tristram

Ciemność nad Tristram Ciemność nad Tristram - Labirynt Ciemność nad Tristram


OSIĄGNIĘCIA

Do gry dodano nową kategorię osiągnięć, które są związane ze specjalnymi wydarzeniami (Ogólne/Wydarzenia Specjalne). Wszystkich łowców osiągnięć zachęcamy do ich szybkiej realizacji, ponieważ będzie je można zrobić tylko i wyłącznie w styczniu! Jeżeli nie chcecie czekać do przyszłego roku – do dzieła! Aby ułatwić wam zadanie – opiszemy każde z nich.

Ciemność nad Tristram
Komentarz jest zbędny. Należy zamordować wszystkich czterech bossów. Rzeźnik – Poziom 2, Król Szkieletów – Poziom 3, Arcybiskup Lazarus – Szatański Ołtarz – jest to miejsce pomiędzy 15 a 16 poziomem Labiryntu. Na koniec mamy samego Mrocznego władcę – Poziom 16.

Ciemność nad Tristram

Niestety, ale to osiągnięcie składa się z trzech innych, gdzie ostatecznie i tak musimy zabić wszystkich unikalnych przeciwników. Przychodzimy wam z pomocą! Oto lista, w którym miejscu możemy spotkać danego gałgana. Oczywiście ich spawnrate nie jest 100%, także nie zdziwcie się jeśli nie znajdziecie wszystkich za pierwszym razem.

NAZWA CHAMPIONA POZIOM LABIRYNTU
Kąsacz Cieni Shadowbite 2
Zgnilec Głodny Rotfeast the Hungry 2
Trup Szalonooki Madeye the Dead 3
Czaszkołup Walita Brokenhead Bangshield 3
Śluzoglut Snotspill 4
Garbad Słaby Gharbad the Weak 4
Smagacz Płonący Blacklash the Burning 4
Cieniowron Shadowcrow 5
Plugawoskrzydły Foulwing 5
Krwawoskór Ciemny Łuk Bloodskin Darkblow 5
Cieniozgon Ciałorwij Deathshade Fleshmaul 6
Żółciopluj, Rządca Czeluści Bilefroth the Pit Master 6
Krwiopuszcz Bloodgutter 6
Nocoskrzydły zwany Zimnym Nightwing the Cold 7
Plagocierń Stalowiec Blighthotn Steelmace 7
Rzezikamień Gorestone 7
Ogniomir Ponury Firewound the Grim 8
Zhar Szalony Zhar the mad 8
Baron Skrzepołyk Baron Sludge 8
Burzowiec Brokenstorm 9
Szlamożer Oozedrool 9
Łamikark Breakspine 9
Płomienny Złotognij Goldblight of the Flame 10
Czarny Sztorm Blackstorm 10
Obdzieracz The Flayer 10
Błękitnorogi Bluehorn 11
Ostrokieł Fangspeir 11
Plugawion Viletouch 12
Czerpnik Lionskull the Bent 12
Ogniożmij Viperflame 12
Tkacz Rdzy Rustweaver 13
Wódz Krwi Warlord of Blood 13
Księżycowa Wiedźma Witchmoon 13
Szarowój Pogromca Graywar the Slayer 14
Stalowogłowy zwany Łowcą Steelskull the Hunter 14
Gwiezdnooka Wiedźma Stareye the Witch 14
Wezyr The Vizier 15
Sir Gorasz Sir Gorash 16
Czerwona Viksa Red Vex Szatański Ołtarz
Czarna Perła Blackjade Szatański Ołtarz

Ciemność nad Tristram
Nic dodać, nic ująć. Należy zebrać 7 stron kultysty. Wypadają one randomowo (nie ma jednego miejsca) w całym Sanktuarium. Należy ich szukać w miejscach gdzie znajdują się kultyści np. Katadra (wszystkie poziomy), w zasadzie cały drugi akt, Butwiejący las czy Pola Niedoli. Stron jest tylko 7 dlatego ich znalezienie nie zajmie więcej niż 15 minut.

Ciemność nad Tristram

✔ Przemierzając 9 poziom Labiryntu natkniemy się Czarny Grzyb, który musimy podnieć i trzymać w ekwipunku.
✔ Będąc w posiadaniu Czarnego Grzyba musimy się udać do dobrze nam znanej chatki Adrii, która znajduje się na drodze pomiędzy Starymi Ruinami i Katedrą. Klikamy w znajdujący się tam kociołek – dzięki temu otrzymamy Wywar Wiedźmy.
✔ Wywar zabieramy do miejsca, w którym znajduje się wejście do wydarzenia. Na pewno zauważyliście tam sporo leżących w błocie ciał, których właścicieli zna każdy fan Diablo I. Najpierw musimy odszukać zwłoki Farhama. Po kliknięciu w zwłoki otrzymamy „Pijacki Dług”.
✔ Następnie zabieramy Pijacki Dług i szukamy ciała karczmarza Ogdena, gdzie odnajdziemy List od Gardy (w ramach ciekawostki – Garda była jego żoną).
✔ Będąc w posiadaniu Listu od Gardy, udajemy się klika metrów dalej, gdzie leżą zwłoki uzdrowiciela Pepina. W tym miejscu otrzymamy Receptę Uzdrowiciela, którą musimy zanieść do zwłok Griswolda. Tutaj przygoda z nogą Wirta się kończy. Griswold przekaże nam schemat, który po przekazaniu kowalowi będzie umożliwiał wykucie Nogi Wirta (buława jednoręczna). W ten sposób wykonamy to wspaniałe, czasowe osiągnięcie!

Ciemność nad Tristram
Wystarczy, że odnajdziecie wejście i odwiedzicie Mroczne Przejście, które znajduje się na 2 poziomie Labiryntu.

Ciemność nad Tristram
Wystarczy, że znajdziecie wejście i odwiedzicie Komnatę Kości, która znajduje się na 6 poziomie Labiryntu.

Ciemność nad Tristram
Wystarczy, że znajdziecie wejście i odwiedzicie Sale Ślepców, które znajdują się 7 poziomie Labiryntu.

Ciemność nad Tristram
Nic prostszego! Tworzycie zupełnie nową postać na poziomie 1. Odpalacie Tryb przygody i przechodzicie całe wydarzenie, gdzie na końcu mordujecie Mrocznego Pana. Wystarczy, że rozdacie punkty paragonów i wszystko pójdzie gładko. Poziom trudności oczywiście nie ma żadnego znaczenia dlatego odpalamy normalny.


NOWE ZWIERZAKI – JAK ZDOBYĆ?

Podczas tego wydarzenia mamy możliwość zdobycia dwóch nowych zwierzaków – Królewskie Ciele i małego Rzeźniczka! W tym miejscu powiemy wam jak je zdobyć!

Aby zdobyć Królewskie Ciele, musimy zniszczyć u kowala Nogę Wirta. Zamiast standardowej zapomnianej duszy otrzymamy Mapę Gwiazd. Zabieramy mapę do chaty Adrii (w wydarzeniu), gdzie po jej prawej stronie leżą trzy krowy. Zakładając, że pierwsza jest od lewej klikamy w ciała krów w następującej kolejności – 2, 1, 3. Po prawej stronie ukaże się nam przejście do Opuszczonej Zagrody, w której pasą się szczęśliwe krowy! Przemierzając zagrodę natkniemy się na skrzynkę, w której znajdziemy naszego nowego zwierzaka!

Aby zdobyć nowego zwierzaka w postaci małego Rzeźnika musimy stworzyć zupełnie nową postać, za pomocą której przejdziemy wszystkie poziomy Labiryntu w Katedrze, gdzie na końcu zamordujemy Diablo. Ważnym jest abyście pamiętali, że musi to być wykonane w trybie solo.

Ciemność nad Tristram Ciemność nad Tristram


FAQ

W tym miejscu zamieścimy najczęściej zadawane przez Was pytania oraz odpowiedzi.

W jaki sposób możemy zdobyć dwa retro portrety, które były pokazane na BlizzConie?
Odpowiedź: Klasyczny Dem – dostaniemy po ukończeniu zadania, w którym musimy zamordować wszystkich 40 unikalnych przeciwników (Bohater na Dorobku, Bohater Mieszkańców, Obrońca Tristram), drugi – Klasyczny Anioł otrzymamy za wykonanie osiągnięcia Wyczuwam duszę szukającą odpowiedzi tj. zebranie 7 stron kultystów.

comments

Author Anonymous
Published
Categories DIABLO III