Nefalemowie, rozszerzenie Przebudzenie Nekromantów zbliża się wielkimi krokami. Dzisiaj chcielibyśmy przekazać Wam część ich historii, ideologi, którą się kierują oraz sens ich istnienia. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawostkami z życia tych przepotężnych istot!


historia nekromanty

I. Kapłani Rathmy

Nekromanci określają się mianem kapłanów Rathmy – jednego z piewszych Nefalemów w świecie Sanktuarium, zrodzonego z płomiennego uczucia anioła Inariusa i demonicy Lilith. Rathma posiadał wrodzoną zdolność manipulowania siłami życia. Całą swoją wiedzę przekazał pierwotnemu Nekromancie – Mendelnowi. Od tego momentu, Nekromanci studiowali tą naukę przez co stali się potężnymi czarownikami, zdolnymi do kontrolowania dusz za pomocą mocy życia i śmierci. Pragmatyczne spojrzenie Rathmy na życie stało się podstawą zasad przewodnich Nekromantów – wielki cykl istnienia, gdzie życie i śmierć są tylko różnymi stanami, które płyną ze sobą jednocześnie, zamiast być liniową ścieżką początku i końca.

historia nekromanty

II. Nekromanci znają prawdę

Pod koniec wielkiego konfliktu znanego jako Wojna Grzechu, siły Nieba i Piekła zawarły pakt, aby utrzymać świat Sanktuarium w odosobnieniu. Pamięć o Wojnie Grzechu, a także wiedza o istnieniu Nieba i Piekła, została usunięta z umysłów prawie wszystkich ludzi zamieszkujących Sanktuarium, poza kilkoma wyjątkami. Jednym z nich był pierwotny Nekromanta, Mendeln.
Dzięki tej wiedzy, Nekromanci znają prawdę o prawdziwych początkach nieba, piekła i ludzkości znanej jako rasa Nefalemów. Podczas gdy ludzkość zaczyna dopiero zrozumieć swoje prawdziwe dziedzictwo i potęgę, Nekromanci znali je cały czas, określając je „równowagą”.

historia nekromanty

III. Równowaga

Równowaga jest podstawą, na której oparta jest ideologia Nekromantów. Mówi, że ludzkość powinna być wolna od wpływów zarówno nieba, jak i piekła, aby mieszkańcy Sanktuarium mogli samodzielnie być panami swojego losu. Ludzkość nie powinna być pionkiem w rozgrywce znanej jako Wieczny Konflikt i to właśnie Nekromanci mają za zadanie chronić Sanktuarium przed zagrożeniami, z których większość ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy. Nekromanci wędrują po świecie Nefalemów, celem zwalczania czy to demonicznych czy anielskich ingerencji, aby Nefalemowie mogli rozwijać się i ewoluować we własnym tempie.

historia nekromanty

IV. Sekretny Kult

Nekromantom zostały powierzone niektóre z najbardziej strzeżonych tajemnic Sanktuarium, co doprowadziło pierwotnych założycieli kultu do poszukiwania odosobnienia od reszty ludzkości. Ostatecznie Nekromanci założyli podziemne miasto ukryte we wschodnich dżunglach Kedżystanu, aby ćwiczyć swój własny styl magii, z dala od podstępnych oczu rywalizujących klanów i ocen ze strony innych. Tajemnice ich domu są tak dobrze strzeżone, że nawet tacy uczeni jak Deckard Cain nie wiedzieli nic o tym mieście. Jego nazwa po dziśdzień jest wciąż nieodkrytą tajemnicą.

historia nekromanty

V. Nie tacy źli, jak myślimy

Podczas gdy większość mieszkańców Sanktuarium uważa manipulowanie śmiercią za zło, Nekromanci stoją daleko od tych moralnych dwuznaczności. Postrzegają nekromancję jako alternatywne narzędzie do walki z prawdziwym zagrożeniem, siłami piekielnymi. Śmierć nie jest tak ostateczna dla Nekromanty, jak dla innych, ponieważ życie i śmierć to tylko różne części Wielkiego cyklu istnienia.

Dajcie nam koniecznie znać jak postrzegacie te potężne istoty. W naszej ocenie ich historia jest jedną z ciekawszych. Nie możemy doczekać się chwili, w której na stałe zawitają w społeczności Sanktuarium!

comments

Author Anonymous
Published
Categories NEKROMANTA