Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/diablo-3-tooltip/d3tt-functions.php on line 218

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/diablo-3-tooltip/d3tt-functions.php on line 218

Aktualizacja 2.4.0 jest już dostępna do testów na PST, wkrótce trafi też na serwery gry i jest pełna fantastycznej nowej zawartości dla Diablo III! Z myślą o naszych bohaterach sezonowych przygotowaliśmy ten przewodnik po sezonie 5, dzięki któremu będziecie mogli rzucić się w wir przygód już w dniu premiery.

40HUBZSWOG5W1450310695178

Wraz z sezonem 5 możecie spodziewać się kilku zmian w trybie sezonowym, takich jak między innymi usunięcie sezonowych przedmiotów legendarnych, pojawienie się nowych i zróżnicowanych nagród, a także wprowadzenia zupełnie nowej opcji – odrodzenia sezonowego. Przyjrzyjmy się wszystkiemu dokładnie!

Spis treści:

COJ110PO1ZEK1450310838094


Odświeżone stare oraz masa zupełnie nowych przedmiotów

Do gry zostanie wprowadzonych aż 54 zupełnie nowych przedmiotów legendarnych. Możecie je wszystkie obejżeć tutaj. Pondto deweloperzy postanowili kilkunastu przedmiotom dodać unikatową legendarną moc – sprawdźcie sami. To jeszcze nie koniec! Kilkadziesiąt innych przedmiotów, już istniejących w grze doczekało się odżwieżenia – lista ciągnie się w nieskończoność.


Usprawnienia postępów sezonowych

Funkcja postępów sezonowych została wprowadzona wraz z aktualizacją 2.3.0 do sezonu 4, a wraz z sezonem 5 pojawi się kilka ulepszeń. Pierwsza duża zmiana jest odpowiedzią na prośby graczy – usunęliśmy sezonowe przedmioty legendarne z gry. Wszystkie nowe przedmioty legendarne w ramach aktualizacji 2.4.0 od samego początku będą mogły być znalezione przez wszystkich graczy, bez względu na to, czy grają w trybie sezonowym, czy nie.

Zależy nam jednak, by nagrody w postaci przedmiotów pozostały częścią rozgrywki sezonowej. Wprowadziliśmy więc Dar Haedriga – pakiet przedmiotów z zestawów, który otrzymacie po ukończeniu określonych etapów postępów sezonowych. Poczynając od Rozdziału III, nagrodą za trzy cele postępów sezonowych będzie torba zawierająca dwa elementy jednego z zestawów klasowych waszych postaci.

Po ukończeniu Rozdziału IV postępów sezonowych powinniście więc móc przywdziać pełny zestaw klasowy! W każdym sezonie będzie to inny zestaw, a jego rodzaj zależy od klasy bohatera, którym będziecie grać, otwierając ten prezent. Dary Haedriga będą wysyłane pocztą, a odbierzecie je, wybierając ikonę wewnętrznej skrzynki pocztowej w grze w lewym dolnym rogu ekranu.

Pamiętajcie jednak o następującej kwestii – na każdym etapie postępów sezonowych otrzymacie tylko po jednym Darze Haedriga (co da razem trzy torby na sezon, czyli jeden pełny zestaw) bez względu na to, iloma bohaterami gracie w danym sezonie. Upewnijcie się więc, że dary zgarnie ta postać, która ma otrzymać zestaw!

Zestawy klasowe dostępne w sezonie 5 to:

 • Barbarzyńca – Potęga Ziemi
 • Krzyżowiec – Ciernie Zaklinacza
 • Łowczyni demonów – Opończa Cienia
 • Mnich – Strój Małpiego Króla
 • Szaman – Szaty Nefrytowego Żniwiarza
 • Czarownica – Ozdoby Ognistego Ptaka


Nowe i zaktualizowane podboje

Podboje pozostają podstawą trybu sezonowego, dlatego odświeżyliśmy niektóre z dostępnych podbojów i dodaliśmy nowe, bazując na funkcjach wprowadzanych w aktualizacji 2.4.0.

Jeśli poszukujecie nowych wyzwań, koniecznie spróbujcie podboju Władcy Wszechświata/Mistrzowie zestawów zaprojektowanego w oparciu o nową funkcję Podziemi Zestawów! W ramach tego podboju musicie osiągnąć mistrzostwo w ośmiu różnych, wybranych przez siebie Podziemiach Zestawów.

Podboje Euforia/Nadczłowiek wymagały do tej pory, by gracze wycisnęli jak najwięcej ze swojego ekwipunku, nie korzystając jednocześnie z mocy zestawu klasowego. Wraz z wprowadzeniem potężniejszych zestawów dwuelementowych, postanowiliśmy nieco podnieść poprzeczkę i zmodyfikować zasady. W sezonie 5 będziecie musieli dokonywać tych podbojów bez użycia choćby jednego elementu z zestawu. Lepiej więc zachowajcie kilka porządnych przedmiotów starożytnych i legendarnych – na pewno się przydadzą!

Przez sezon 5 przewinie się kilka wymagających podbojów, możecie też spodziewać się powrotu kilku ulubieńców. Ponownie pojawią się Sprinter/Wyścigowiec oraz Skąpstwo/Skąpnica, z kolei Premia nie taka znowu uznaniowa/Dynastia uaktualniono z myślą o najwyższych poziomach mocy klasowych i aby ukończyć ten podbój, trzeba teraz osiągnąć 55 poziom Głębokiej Szczeliny w grze solo.


Nowe nagrody – elementy ozdobne

Od sezonu 5 włącznie będziemy przyznawać wam całe mnóstwo nagród w postaci przeróżnych elementów ozdobnych. W każdym sezonie będą to inne elementy.

Poza zwyczajowymi wyjątkowymi Ramkami portretów i elementami zestawu Zdobywcy do transmogryfikacji, otrzymacie także parę skrzydeł, unikatowy proporzec i zwierzaka niebiorącego udziału w walce. W sezonie 5 do graczy, którzy osiągną poziom 70, trafi zwierzak z rodziny Chochoła!


Odrodzenie sezonowe

Ostatnią spośród najważniejszych zmian jest zupełnie nowa funkcja dostępna wyłącznie w trybie sezonowym – odrodzenie sezonowe. Pozwala ona na przekształcenie dowolnego bohatera niesezonowego w sezonowego, gotowego do akcji w dniu premiery.

Cały ekwipunek, zarówno ten noszony, jak i przechowywany, zostanie mu odebrany i wysłany postaciom w trybie niesezonowym, podobnie jak ma to miejsce z przedmiotami w skrytce w przypadku przejścia między sezonami. Ponadto bohater zostanie cofnięty do poziomu 1, czyniąc go gotowym do przygód i awansu, jakby dopiero został stworzony!

Dokonania takie jak osiągnięcia, poznane schematy rzemieślnicze, poziomy rzemieślnika czy odblokowane zakładki skrytki pozostają częścią trybu niesezonowego i nie przechodzą dalej. Jednak takie dane jak imię postaci czy liczba godzin spędzonych w grze przenoszą się do sezonu.

Korzystając z odrodzenia sezonowego należy pamiętać o kilku kwestiach:

 • Ekwipunek przesłany postaciom w trybie niesezonowym będzie można odebrać w ciągu 30 dni od czasu wysłania!
 • Można dokonać odrodzenia sezonowego maksymalnie trzech postaci na sezon.
 • Nie można dokonać odrodzenia sezonowego zabitych postaci hardkorowych.


Najczęściej zadawane pytania

P: Kiedy rozpocznie się piąty sezon?

O: Sezon piąty rozpocznie się w piątek 15 stycznia o 17:00 czasu pacyficznego w USA, 17:00 czasu polskiego w Europie oraz o 17:00 czasu koreańskiego w Azji. Aby uzyskać pomoc ze strefami czasowymi, wystarczy kliknąć tutaj.

P: Jak długo będzie trwał piąty sezon?

A: Począwszy od piątego sezonu, każdy następny sezon będzie trwał ok. 3 miesiące.

P: Kiedy zostaną zresetowane tablice wyników postaci niesezonowych?

O: Wyniki postaci niesezonowych są powiązane z tzw. „erami”. Obecnie zakładamy, że reset wyników zbiegnie się w czasie z zakończeniem czwartego sezonu, choć może to ulec zmianie w przyszłości.

P: Czy sezony pojawią się również na konsolach?

O: Niektóre funkcje konsoli zaprojektowano specjalnie z myślą o tej platformie. Podobnie jest z PC. Dużą częścią frajdy związanej z trybem sezonowym jest fakt, że cała społeczność tworzy nowych bohaterów i rywalizuje w tym samym czasie. Specyfika konsoli nie sprzyja pewnym aspektom tego typu rozgrywki. Dlatego też obecnie nie myślimy o wprowadzeniu trybu sezonowego na konsole.

P: Co się stanie z wynikami z wcześniejszych sezonów?

O: W miarę dodawania kolejnych sezonów nie będziemy w stanie przechowywać niektórych wyników. Choć w sezonie 5 będziecie mogli zobaczyć swoje rekordy osobiste ze wszystkich poprzednich sezonów, wraz z którymś z przyszłych sezonów rozpoczniemy proces usuwania najstarszych rekordów, poczynając od sezonu 1. Stanie się tak bez względu na wasz udział we wcześniejszych sezonach. Więcej informacji na ten temat podamy w późniejszym terminie.

Tablice wyników postaci sezonowych nie zostaną wyczyszczone i będą przechowywane w wersji archiwalnej zarówno w grze, jak i na stronie internetowej.


Jesteście gotowi?

Nie możemy się już doczekać startu sezonu 5, mamy też nadzieję, że i wy jesteście równie podekscytowani, by rzucić się w wir przygód od samego dnia premiery! Czeka na was mnóstwo poprawionych zestawów klasowych, masa nowych przedmiotów i nowa funkcja Podziemi Zestawów – to po prostu będzie nasz najlepszy sezon!

Wiecie już, na jaką klasę postawicie w sezonie 5? Zechcecie odgrzebać dawnego ulubieńca dzięki funkcji odrodzenia sezonowego? Jakie macie cele w związku z postępami sezonowymi i jaką strategię zamierzacie przyjąć od dnia premiery? Podzielcie się swoimi planami poniżej. Powodzenia w nowym sezonie!

 • Żródło
 • comments

  Author Anonymous
  Published
  Categories DIABLO III