Już tylko godziny dzielą nas od startu nowego sezonu rankingowego. Zapewne wielu z was wciąż stoi przed dylematem, czy śledzić postępy „siódemki” na tablicach rankingowych, czy może aktywnie uczestniczyć w rozgrywce? Spokojna głowa zaraz coś zaradzimy. Usiądźcie wygodnie, otwórzcie umysły – Oto 7 powodów dla których warto wystartować w sezonie 7!

sezon 7 diablo 3

7. R.I.P. ŚCIANY, KĄTY & CUDA, WIANKI!


Dłuuuugo wyczekiwany „fix” Tornada Energii! Fanatycy, ptfu… miłośnicy czarowników zaszlochają, ale gro graczy zmuszonych do gry tą klasą i tym konkretnym buildem w końcu odetchnie z ulgą. Czas mozolnego ustawiania się po kątach i klikania w ściany dobiegł końca! W nowej aktualizacji gdy tornado trafi na przeszkodę blokującą jego ruch, zwyczajnie zniknie – skutecznie eliminując tzw. pola śmierci. Otworzy to zupełnie nowe możliwości w kwestii dobierania składu drużyny i zastosowanej taktyki. Wielu graczy zmuszonych zostanie do przejścia z pasywnego trybu „odmóżdżacza” do bardziej dynamicznej rozgrywki, ale to też plus prawda?

sezon 7 diablo 3

6. ZADAWAĆ OBRAŻENIA KAŻDY, MOŻE - TROCHĘ LEPIEJ, TROCHĘ GORZEJ


Umarł DD (damage dealer, potocznie DPS), niech żyje DD! Tam gdzie szlochają czarownicy, cieszą się szamani i krzyżowcy, baaa rączki zacierają również łowcy demonów oraz mnisi. Szaleństwo! Teraz każdy może wskoczyć w portki „zadawacza obrażeń”. Koniec z wymuszonym ogrywaniem znienawidzonych klas, w końcu możemy grać tym kim chcemy! Oczywiście najefektywniejsze drużyny ograniczą ten wybór, przynajmniej w kwestii rekordowych szczelin, nie zmienia to jednak faktu, że rozgrywka nabierze większego kolorytu.

sezon 7 diablo 3

5. TAKICH TRZECH JAK NAS DWÓCH, NIE MA...!


Spójrzcie na wasze listy postaci w miejsca gdzie spoczywa support – uśmiechnijcie się, wspomnijcie go ciepło w swoich sercach i… odłóżcie do lamusa. Zmiany z nowego patcha praktycznie eliminują z rozgrywki drużynowej wszelkiego rodzaju bufferów, debufferów i healerów. Być może zobaczymy jeszcze jedną postać all inclusive, która trochę podleczy, trochę wzmocni obrażenia czy przyciągnie potworka, ale to wszystko. Od teraz znacznie bardziej efektywne będą drużyny z dwoma, trzema a nawet czterema samowystarczalnymi charakterami, dbającymi, każdy o swój tyłek. O ile serwery Blizzarda wytrzymają magię cyferek, a nasze komputery nie wybuchną od kolorowych światełek na monitorach o tyle zabawa zapowiada się naprawdę soczyście!

sezon 7 diablo 3

4. DAWAJ SOLO!


Ze zgrzytaniem zębów wspominamy grę szamanem, mnichem czy barbarzyńcą żeby podbić trochę paragon i kamyki. Oczywiście nie było by w tym nic złego, gdyby nie fakt, że robiliśmy to tylko po to, aby umożliwić sobie „solowanie” łowcą czy krzyżowcem na chociażby przyzwoitym poziomie. Na szczęście żegnamy ten model rozgrywki i robimy to bez najmniejszego żalu. Raz, że nie będzie już potrzeby biegania supportem, dwa każda klasa będzie mogła zająć slot DD. Nie zatęsknimy również za bezsensownymi zmianami postaci tylko po to, aby zrobić zakupy u Kadali. Jako bonus, świadomie bądź nie, na start sezonu deweloperzy zaserwowali solistom najszybszą drogę od 1 do 70 poziomu – tzw. „sposób na masakrę”. Co Wy na to?

sezon 7 diablo 3

3. A TAKI BYŁ ŁADNY, AMERYKAŃSKI... SZKODA!


NO BOSS „FAST” EXP RUN! Co prawda przenieślibyśmy całość doświadczenia z zabitych potworów na Strażnika Szczeliny, ale cieszymy się i z tego co oferuje nam nowa łatka. Nic nie zbrzydło nam bardziej jak bezmyślne i nielogiczne młócenie pomiotu. Idea H’n’S i całej serii Diablo to zbieranie coraz to lepszych przedmiotów, a nie ta paragonowa patologia. Wiele zostało do poprawienia, ale z pewnością to krok w dobrą stronę. Warto przekonać się na własnej skórze jak wypadła ta zmiana. Paragony od zawsze kształtowały rozgrywkę sezonową, wypaczając ją niejako. Ważna będzie opinia graczy w kwestii ukrócenia ich nabijania, tak aby doświadczenie na powrót stało się środkiem do celu a nie celem samym w sobie.

sezon 7 diablo 3

2. THIS ACCOUNT HAS BEEN BANNED...


Łyżka miodu w beczce dziegciu, jak mawiali pradawni. Nie kłamcie, wam też uśmiechały się mordki na wieści o kolejnych falach banów 😉 Blizzard wziął sobie do serca całe morze lamentu tej uczciwszej części społeczności i bezlitośnie rozprawił się tysiącami oszustów. To daje nam prawo przypuszczać, że sezon 7 będzie najmniej robaczywym z dotychczasowych. Nikt o zdrowych zmysłach nie zaryzykuje konta, wiedząc, że w każdej chwili może je stracić z bota-powodu. Uczciwa rywalizacja jest tak samo ważna jak zawartość gry, nie ma co do tego cienia wątpliwości. Jeżeli omijaliście sezony ze względu na plagę boterów, to „siódemkę” dedykujemy właśnie wam!

sezon 7 diablo 3

1. DIABLO IV..., ALE...


Znajdą się tacy, których nie przekonają zmiany w mechanice, nowa zawartość patcha czy nieobarczona zbukami rywalizacja w Głębokich Szczelinach. Polecamy im, aby spojrzeli na to okiem pragmatyka i zadali sobie pytanie – Dlaczego do Diablo 2 wydawane są nowe patche i aktualizacje? Ato dlatego, że ludzie dalej w nie grający wysyłają jasny sygnał Blizzardowi – Ta gra wciąż żyje. To samo musimy zrobić dla przeżywającego głęboki kryzys Diablo 3. Liczba aktywnych graczy musi wybić deweloperom z głowy plany stopniowego wygaszania D3, celem rozwijania nowego projektu osadzonego w Sanktuarium. Oczywiście wszyscy wyczekujemy nowej odsłony serii, ale w sytuacji gdy na rynku brakuje konkurencyjnych tytułów, nie możemy sobie pozwolić na dogłębne nas olewanie. Mniej hejtu, więcej spokoju i cierpliwości. Aktywny udział w sezonie. Odrobina wdzięczności i zaufania wobec nowych ludzi odpowiedzialnych za D3, ale też i konstruktywna krytyka. Tym powinniśmy się kierować, to dyktuje nam zdrowy rozsądek i taki sygnał powinna wysyłać nasza społeczność. Pewnie, że macie prawo krytykować D3 za kondycję w jakiej się obecnie znalazło, wydaliście w końcu całkiem niemałe pieniądze jak na polskie realia, ale zauważcie jedno – przegraliście za to setki a czasem nawet tysiące godzin. Koniec końców nie wypada to aż tak tragicznie, z pewnością znajdzie się masa rzeczy w które gorzej ulokowaliście swój kapitał 😉


To tyle jeżeli chodzi o smaczki nadchodzącego sezonu. Zawartość 2.4.2 dostępna będzie również na NS, więc przedmioty, zmiany w przygodzie, interfejsie itp. nie zostały ujęte jako powód do gry sezonowej. Gorąco wszystkich zachęcamy, abyście w najbliższy piątek usiedli wygodnie w fotelach i rozkoszowali się nowym początkiem! Wierzymy, że tych kilka powodów da wam do myślenia i zobaczymy się już wkrótce w Sanktuarium!

1

comments

Author anonim
Published
Categories DIABLO III