Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/diablo-3-tooltip/d3tt-functions.php on line 218

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/diablo-3-tooltip/d3tt-functions.php on line 218

Wielkie podsumowanie Sezonu IV! Przygotowaliśmy dla Was kompleksowe zestawienie wyników z IV sezonu rankingowego w Diablo III. Kto osiągnął najlepsze wyniki w Głębokich Szczelinach? Kto wypracował najwyższy paragon? Który klan w Polsce jest najlepszy? Wszystkie te, oraz wiele innych odpowiedzi znajdziecie w naszym kompleksowym podsumowaniu.

podsumowanie sezonu 3 diablo 3

REKORDY SOLO W TRYBIE SEZONOWYM ORAZ W ERZE IV


W sezonie IV wielkich niespodzianek nie było. Avoid (ZE) i Blatty (ZE) królowali od początku do końca w rankingu Czarownic. MunQ (ZE) również nie zawiódł i po raz czwarty zajął 1 miejsce w rankingu Szamanów. W rankingu łowców również wielkich niespodzianek nie było – Spartacus (ZE) i wudijo (ZE) na podium. Krzyżowiec okazał się najbardziej pominiętą klasą. Przy braku zeszłosezonowego lidera Cevex’a (WQW) laur zebrali nikomu wcześniej nieznani śmiałkowie.. U Barbarzyńców również obyło się bez przewrotowych zmian – Draque (WQW), Alex (WQW) oraz jak zwykle Viking4400 (ZE) na podium. Byliśmy zaskoczeni pozycją princessleny (WQW), ponieważ zajęła dopiero 8 miejsce. Czyżby znalazła po latach spędzonych w grze jakiegoś urodziwego młodzieńca lub jak kto lubi dziewoję?…

Podsumowując – w sezonie IV rankingi solo zostały w zasadzie zdominowane przez dwa klany – Quantum Warriors (WQW) oraz Zero Empathy (ZE) – czy jesteśmy zaskoczi :)? … Odpowiedzcie sobie sami 🙂 Jeżeli chodzi o polski akcent, jest nim Demons of Wind (DoW) (najwyżej sklasyfikowany klan z Polski w trybie Softcore Sezon) zakończyli swoją sezonową przygodę na bardzo zacnym – 5 miejscu listy najlepszych klanów na europejskich serwerach. Po raz kolejny nie zawiedli ani w rankingach solo ani w drużynowych za co im serdecznie gratulujemy!

Tryb niesezonowy, pozostał nieco w cieniu rozgrywki sezonowej co widać zarówno po nickach przewijających się na tablicach rankingowych jak i samych wynikach. Nie ukrywamy, że skupiamy się raczej na wszystkim tym co związane jest z sezonem, jednak warto odnotować kolejny po (DoW) polski akcent. Mowa oczywiście o Wolnej Kompanii (WK) (najwyżej sklasyfikowany klan z Polski w trybie Softcore, Normal), która przez długi czas plasowała się na 1 pozycji europejskich klanów niesezonowych. Niestety, końcówka nie była już tak imponująca, ponieważ ostatecznie zakończyli swoją przygodę z erą IV na … 5 pozycji, co jakby nie było również jest doskonałym wynikiem. Piać z zachwytu jednak nie zamierzamy, ponieważ wierzymy, iż koleżanki(?) i kolegów z (WK) stać na znacznie więcej! Ostatecznie, to Zero Empathy (ZE) okazał się najlepszym klanem w erze IV. Zacieramy ręce i z niecierpliwością oczekujemy na start kolejnej ery, gdyż po ostatnich modyfikacjach ze strony Blizzarda, min. zlikwidowanie sezonowych exlusive’ów, rywalizacja na niesezonie będzie jeszcze bardzie zacięta!

Jeżeli chodzi o tryb Hardcore, również posiadamy znakomitą reprezentację. Zachęcamy Was do zapoznania się z dokładnym podsumowaniem tego trybu na portalu d3hardcore.com. Chłopaki z klanów Circle of Nine (c9) oraz Izba Wytrzezwien (Izba) zaszli naprawdę bardzo, bardzo wysoko.

SEZON IV
ERA IV
Softcore (SC)
Hardcore (HC)
Softcore (SC)
Hardcore (HC)
EU
US
CN
EU
US
CN
EU
US
CN
EU
US
CN
Barbarzyńca
82 (WQW)
82 (DNA)
82
75 (WeAre)
76 (nCg)
77
75 (ZE)
73
73
68 (NiX)
67 (TSG)
65 (AiT)
Mnich
84 (WQW)
83 (SoS)
83
75 (Клан)
75 (HKG)
76
77 (ZE)
78
78
67 (RUS)
65 (TAW)
65
Krzyżowiec
74
(RC)
74 (SoS)
74
70 (WeAre)
67 (nCq)
67
71 (WK)
69
71 (Apollo)
61 (LoP)
61 (TAW)
60
Szaman
77
(ZE)
78 (DNA)
76
70 (imba)
71 (nCq)
72
75 (WK)
73
74
65 (Mr)
66 (TAW)
64
Czarownica
82
(ZE)
78 (SoS)
84
73 (imba)
74 (Elem)
77
71 (ZE)
68 (Ultima)
71
60 (LoP)
60 (TAW)
61
Łowca Demonów
75
(ZE)
76 (SoS)
75
68 (imba)
71 (nCq)
71
74 (ZE)
69
74
61 (SS)
62
63

21

REKORDY DRUZYNOWE W TRYBIE SEZONOWYM ORAZ W ERZE IV


W sezonie IV powstał nowy twór klanowy w postaci klanu Dezire (dZR). Kim są? – w większości zlepkiem klanu Virtual Reality (VR) oraz kilkudziesięciu śmiałków z innych klanów, którzy postanowili wesprzeć nową inicjatywę jednego z największych paragonowych „napier….czy” – Gandy (dZR). Klanowicze bardzo silnie wgryźli się w europejskie rankingi drużynowe po prostu je demolując. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że dotychczasowi liderzy wszystkich sezonów tj. Zero Empathy (ZE) czyli Empyrian (ZE) i jego szczęśliwa gromadka nie przyłożyli się do rekordów w takim stopniu jak w poprzednich sezonach, czy to pierwsze oznaki zmęczenia materiału?

Tryb Hardcore również bez żadnych niespodzianek. Po zmianach w klanie d3rockstars (rckstr) światowe rankingi zostały zdominowane przez klany No0b Clutch Gamerz (nCg), Imbalanced (imba), The Art Of War (TAW).

Jeżeli chodzi o Polaków w rankingu HC – tak jak wspomnieliśmy wyżej – jesteśmy bardzo wysoko. Zachęcamy Was do zapoznania się z dokładnym podsumowaniem tego trybu na portalu d3hardcore.com. Aż trzy polskie klany sezonowe hardcore zakończyły rywalizację w ścisłej światowej czołówce: Circle of Nine (c9), Izba Wytrzezwien (Izba) oraz Pykacze i Sompy (PlS).

SEZON IV
ERA IV
Softcore (SC)
Hardcore (HC)
Softcore (SC)
Hardcore (HC)
EU
US
CN
EU
US
CN
EU
US
CN
EU
US
CN
2 graczy
88 (dZR)
89 (SoS)
88
80 (Клан)
81 (nCq)
80
82 (Sir)
83
81
73
70 (FC)
70
3 graczy
91 (dZR)
92 (SoS)
91
86 (Клан)
86 (nCq)
84
85 (ZE)
86
85
73 (FA)
71 (TAW)
66
4 graczy
91 (WQW)
92 (SM)
93
87 (nCq)
87 (Клан)
85
87 (ZE)
87
88
76 (FA)
74 (TAW)
72

NAJWYZSZE WYPRACOWANE PARAGONY W TRYBIE SEZONOWYM ORAZ W ERZE IV


Kiedyś, w zamierzchłych czasach, paragony były jedynie środkiem do celu. Niestety, dzisiaj są celem samym w sobie, dlatego jakiekolwiek podsumowanie bez zestawienia największych paragonowych wariatów nie byłoby pełne. Jeżeli chodzi o świat – został totalnie zdominowany przez żółtych kolegów z państwa środka. Ich dziwna cyrylica widoczna jest w zasadzie wszędzie.

W europie najwyższym sezonowym jak i niesezonowym paragonem może się pochwalić princesslena (WQW) z wynikiem 3681 (szaleństwo). Tutaj mamy dla Was bardzo dobrą wiadomość – Polska absolutnie nie odstaje! SubZero (DoW) na dzień dzisiejszy wyfarmił 2937 paragonów i zajmuje bardzo wysokie bo 12 miejsce w całej Europie!

SEZON IV
ERA IV
Softcore (SC)
Hardcore (HC)
Softcore (SC)
Hardcore (HC)
Europa
2841 (WQW)
2006 (DNO)
3681 (WQW)
2643 (DNO)
Stany Zjednoczone
2592 (SoS)
1807 (nCq)
3313 (SoS)
2293 (nCq)
Azja (CN)
3004
1868
3821
2397
Azja (KR)
3050
1755
3907
2238

NAJLEPSZE KLANY W TRYBIE SEZONOWYM ORAZ W ERZE IV


Zarówno ten, jak i każdy inny ranking nie będzie „zaskakujący”. Wszystkie najlepsze klany, które budowały przez dłuższy czas swoją pozycję – utrzymały ją. Najlepszym klanem na świecie okazał się amerykański SonsofSanctuary (SoS). W Europie dominowali Quantum Warriors (WQW) oraz Dezire (dZR). Zaskoczeniem jest brak Zero Empathy (ZE) w topowej sezonowej 10… po skandalach z exploitem związanym z piekielnymi amuletami – wielu z ichniejszych klanowiczów po prostu odpuściło sobie Diablo na czas sezonu IV. Na szczęście niesezonowa ekipa (ZE) spisała się doskonale kończąc erę IV na zaszczytnym najwyższym podium!

SOFTCORE
W Polsce również bez niespodzianek. Po raz kolejny najlepszym klanem sezonowym okazał się Demons Of Wind (DoW) a w trybie niesezonowym ponownie Wolna Kompania (WK). Gratulujemy Wam BARDZO serdecznie. Reprezentujecie nas na naprawdę najwyższym światowym poziomie!

HARDCORE
Nie wiemy jak było wcześniej, ale ne dzień dzisiejszy aż trzy polskie klany sezonowe hardcore zakończyły rywalizację w ścisłej światowej czołówce. Najlepszym z nich okazał się Circle of Nine (c9) kończąc rywalizację na 4 pozycji najlepszych europejskich klanów HC! Izba Wytrzezwien (Izba) oraz Pykacze i Sompy (PlS) nie były wcale gorsze plasując się odpowiednio na 7 i 9 miejscu.

Ciekawym jest rywalizacja między dwoma trybami, których uczestnicy zdają się dyskryminować na wzajem. Nie zgadzamy się ze stwierdzeniem budowanym przez społeczność HC aby to właśnie ten tryb był dla „prawdziwych mężczyzn”. Koledzy zdają się zapominać, że to tryb softcore jest najbardziej obleganym trybem w grze a czynnie uczestniczących w nim nefalemów jest kilkanaście lub kilkadziesiąt razy więcej niż graczy HC przez co rywalizacja jest zdecydowanie bardziej zacięta! Z drugiej strony, hardcore jest nieporównywalnie trudniejszy – tutaj nie ma miejsca na pomyłki przez co trzeba mieć naprawdę stalowe nerwy. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki uważamy oba tryby za sobie równe. Wszystkim gratulujemy olbrzymiej wytrwałości zwieńczonej rewelacyjnymi wynikami.

SEZON IV
ERA IV
Softcore (SC)
Hardcore (HC)
Softcore (SC)
Hardcore (HC)
Świat
SonsofSanctuary
(SoS)
No0b Clutch Gamerz
(nCg)
Zero Empathy
(ZE)
The Art Of War
(TAW)
Europa
Quantum Warriors
(WQW)
Imbalanced
(imba)
Zero Empathy
(ZE)
Legend of Paroni
(LoP)
Stany Zjednoczone
SonsofSanctuary
(SoS)
No0b Clutch Gamerz
(nCg)
Phoenix Renatus
(Reign)
The Art Of War
(TAW)
Azja
速度与激情
<速度与激情>
지존클럽
(지존)
아폴론
(Apollo)
님왜케느려요
(님왜케느려요)
Polska
DemonsOfWind
(DoW)
Circle of Nine
(c9)
Wolna Kompania
(WK)
HCPL

KRÓTKIE PODSUMOWANIE


among_the_dead_by_therafa-d7a1nurNa koniec nie będziemy się za bardzo rozpisywać, ponieważ robiliśmy to już niejednokrotnie w innych artykułach oraz na naszym fanpage’u.

Uważamy, że sezon oraz era IV były najgorszym okresem w historii Diablo III i tyle.

♦ gigantyczna ilość boterów, z którymi Blizzard zdaje się nic nie robić – totalnie zniechęciły do gry dziesiątki tysięcy graczy, dla których rywalizacja była jedynym wabikiem jakie Diablo III posiadało;
♦ wieczne lagi, które uniemożliwiały podjęcie próby pobicia jakiegokolwiek rekordu o każdej porze dnia i nocy;
♦ żenujący, totalnie zdominowany przez Mnicha gameplay drużynowy;

sprawiły, że niestety, ale Sanktuarium świeciło pustkami. Liczymy na to, że już wkrótce, wraz z sezonem V sytuacja ta ulegnie zmianie! Wszyscy wiemy jak gigantyczny potencjał drzemie w naszym ukochanym Uniwersum – wystarczy je tylko nieco zmienić drodzy deweloperzy. Zachodzimy w głowę, dlaczego nie korzystacie z bezdennej studni genialnych pomysłów społeczności…

comments

Author Anonymous
Published
Categories DIABLO III